Продуктивна діяльність, відчуття мети в житті та гарне фізичне здоров’я неможливі без піклування про психічний стан. Тому задля ефективного надання жовтоводцям послуг у сфері ментального здоров’я та психосоціальної підтримки, забезпечення якості та доступності цих послуг, при виконкомі міської ради створили координаційну раду з питань охорони психічного здоров’я. І перше її засідання відбулося минулого тижня за участю керівництва міста та області, міжнародних партнерів.
«В умовах війни, яку переживає наша країна, питання ментального здоров’я набуло неабиякої актуальності. Адже воно є невидимим двигуном і основою стійкості кожного із нас. Саме тому створили у громаді координаційну раду з питань охорони психічного здоров’я. Вона об’єднає ресурси, програми та зусилля всіх структур, як державного так і недержавного секторів, аби кожен, хто потребує допомоги та підтримки у будь-якій сфері життя, міг вчасно її отримати», - сказав на початку засідання очільник громади Дмитро Ханіс.
Далі відбулися презентація цілей, функцій та поставлених завдань перед координаційною радою, а також оновленого маршруту послуг із ментального здоров’я у Жовтоводській громаді. А ще – соціального паспорту громади, результатів визначення потреб у соціальних послугах та нещодавно впровадженої соцпослуги «Раннє втручання».
«Наша мета - створити в області доступну та ефективну систему охорони психічного здоров’я, яка відповідає сучасним стандартам. Дякую Жовтим Водам за проведену у цьому напрямку роботу. Продовжуйте консолідувати зусилля, розвивайте людиноцентрований підхід у наданні послуг, аби кожен, хто потребує допомоги, отримав її», - зазначила після останньої презентації Вікторія Назаренко, позаштатна радниця голови Дніпропетровської ОВА з питань ментального здоров’я; регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Дніпропетровській області.
Наприкінці засідання відбулося підписання меморандуму про партнерство та співробітництво у соціальній сфері із ГО "Роблю Дніпро Здоровим". Так закріпили наміри про подальші спільні дії у наданні ще більшої кількості послуг у сфері ментального здоров’я. Зокрема, профілактиці залежностей у дітей та молоді, психосоціальній підтримці ветеранів та членів їхніх родин.
А також заручилися підтримкою україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України». У співпраці із його регіональною координаторкою у Дніпропетровській області Анною Городніченко Жовті Води розроблять план заходів із підтримки ментального здоров’я, а у майбутньому – вправаджуватимуть спільні ініціативи, орієнтовані на потреби жовтоводців.