Освітні можливості для ветеранів війни
опубліковано 08 листопада 2023 року о 17:44

Із вересня п.р. Кабінет Міністрів України затвердив Порядок реалізації експериментального проєкту з організації навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

У рамках реалізації даного проєкту та для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці учасники бойових дій і особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть безоплатно пройти навчання шляхом:

- первинної професійної підготовки;

- перепідготовки;

- підвищення кваліфікації.

Майбутні абітурієнти можуть самостійно обирати професії або програми підвищення кваліфікації з переліку та місце професійного навчання.

Крім того, особам які навчатимуться не за місцем проживання передбачається компенсація:

- за витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку (для здобувачів освіти, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи);

- за надання місця проживання у період навчання.

Заяву на навчання можна подати в електронній формі шляхом заповнення форми на сайті Державної служби зайнятості за посиланням: https://edveteran.dcz.gov.ua/ або особисто до місцевого центру зайнятості. 

Також нагадуємо, що продовжують дію напрямки програми єРобота на порталі Дія для ветеранів, членів їхніх родин, а також для осіб з інвалідністю внаслідок війни: учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини або чоловіки можуть подати заявку та отримати гранти від держави на старт чи розвиток власної справи.

Програма передбачає надання грантів на суми:

- до 250 тисяч гривень на власний бізнес може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни за умови створення щонайменше одного робочого місця;

- до 500 тисяч гривень може отримати дружина або чоловік учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою наступне: 70% надає держава, 30% - власні кошти отримувача;

- до 1 млн гривень може отримати учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, якщо він до цього вже не менш ніж три роки зареєстрований як ФОП. Головна умова - створення від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два - для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Співфінансування - 70% на 30%.

За кошти гранту можна оплатити обладнання, оренду, придбати сировину, необхідні матеріали чи ліцензійне програмне забезпечення, замовити рекламу тощо.

Подати заявку на участь у програмі єРобота можна на порталі Дія. Для цього необхідно заповнити заяву і завантажити бізнес-план.

Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості після перевірки банком ділової репутації заявника та відомостей у заявці, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної обласним центром зайнятості.

Одержувачі грантів також можуть, за бажанням, пройти навчання з основ підприємницької діяльності та отримати консультації у центрах зайнятості.

За додатковою інформацією звертайтеся до Жовтоводського управління Кам’янської філії Дніпропетровського ОЦЗ: вул. 8-го Березня, 29, тел. 099-617-25-79.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux